Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem

Centrum EDEN v Bystřici n. P.

Centrum EDEN - ráj zábavy, poznání a inspirace pro celou rodinu.

V sobotu 21.3.2015 poprvé otevřelo návštěvníkům své brány unikátní turistické centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem, rozlehlý areál s opraveným panským dvorem Mitrovských, horáckou vesnicí a ekopavilonem, jehož výstavbu podpořila dotace z evropských fondů.

Otevření se účastnil i premiér Bohuslav Sobotka. Uvedl, že na Bystřicko často a rád jezdí, protože je tu krásná příroda a památky a že je rád, že se ze zchátralého statku podařilo vybudovat areál, který dává smysl, má budoucnost a je přínosem jak pro region, tak pro turisty.

Hlavní myšlenkou centra EDEN je provést návštěvníky z minulosti do budoucnosti. Minulost je reprezentována panským dvorem a replikou horácké vesnice z konce 19. století, budoucnost představuje moderní stavba pyramidy - ekopavilon, kde se nachází nové technologie a enviromentální expozice.

V centru poznáte venkovský život našich předků, stanete se na chvíli kovářem, řezbářem, pekařem nebo hrnčířem, dozvíte se, jak se vaří pivo a vyrábí mošt. Výborné domácí mošty a několik druhů piva Mitrowský můžete ochutnat, stejně jako řadu dalších produktů z místní farmy.

Dále se můžete projet na koni, prohlédnout si zámeček s ukázkou panského bydlení z 19. století, bylinkovou lékárnu, výstavu o obdělávání půdy nebo sad s tradičními ovocnými stromy Vysočiny.

V ekopavilonu se seznámíte s prostředky úsporných řešení budoucnosti, s ekologickým stavitelstvím a s tím, jak vědomě pomáhat ke zlepšení životního prostředí.

Všechno v centru EDEN je interaktivní, na vystavené předměty si lze sáhnout, jednotlivá tradiční řemesla i nové technologie si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Centrum vybízí ke hře děti i dospělé - dotkněte se, vyzkoušejte si, zúčastněte se. 

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.