Za sedmi divy Bystřicka a Novoměstska

Za sedmi divy Bystřicka a Novoměstska

Poznejte sedmero nejzajímavějších památek a přírodních úkazů Bystřicka a Novoměstka...

Tato trasa je vhodná pro cykloturisty, ale je pochopitelně možné vydat se k jednotlivým cílům také jako pěší turista. 

Nejvýznamnějším z nich je bez pochyby monumentální gotický hrad Pernštejn, sídlo Pernštejnů, kteří zaujímali v 16. století místo nejmocnějšího a nejbohatšího šlechtického rodu v Českém království. V těsné blízkosti hradu můžete obdivovat legendární pernštejnský tis, který byl podle pověsti vysazen již v počátcích budování hradu Pernštejna. V roce 2005 se stal vítězem celorepublikové ankety Strom roku. 

Ke místním divům právem náleží pozdně románský kostelík sv. Michaela na Vítochově, Vírská přehrada s třetí nejvyšší hrází u nás, zřícenina hradu Zubštějna, která je současně úžasným vyhlídkovým místem na přírodní park Svratecká pahorkatina, nejrozsáhlejší soubor staveb lidové architektury naleznete v obci Ubušínek a také vesnické památkové rezervace v Krátké a Křižánkách, skalní útvary Devět skal, Dráteničky, Čtyři palice, Zkamenělý zámek, Malinská , Pohledecká a Pasecká skála.
V našem mikroregionu se nacházejí významné stavby vrcholného baroka od slavného architekta Jana Blažeje Aichla Santiniho, autora kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, jež patří k památkám UNESCO. Navštivte tedy kostely sv. Václava ve Zvoli nad Pernštejnem, postaveného ve tvaru svatováclavské koruny, v Bobrové a také v Obyčtově.

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.