Kam s dětmi na Vysočině - tipy na výlety

Zabavit děti není mnohdy lehké, ale osvědčeným tipem je sbalit pár věcí a vyrazit na pár dní pryč mimo domov. Děti ocení spoustu nových podnětů a vy si alespoň na chvíli odpočinete od vaření a úklidu. Zárukou úspěchu, je volba vhodného ubytování a dobré naplánování aktivit.  

Při poznávání Vysočiny se můžete ubytovat v Hotelu Skalský dvůr, který má kvalitní zázemí a vybavení pro rodiny s dětmi. Nechybí zde bazén, dětský koutek nebo venkovní hřiště. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení a parkování u hotelu zdarma. Letní rekreační pobyty pro rodiny s dětmi navíc nabízejí bohatý doprovodný program.

 

A kam s dětmi vyrazit v okolí? Nechte se inspirovat.

Vírský mlýnek


ZOO JIhlava

ZOO Jihlava

Návštěvu ZOO ocení nejen děti. Tak proč nevyrazit i do té Jihlavské? V ZOO na vás čeká téměř 250 druhů exotických zvířat. Uchvátí vás určitě i krásné expozice, jako je například africká expozice Matongo se stylovými hliněnými chýšemi, které jsou inspirované vesnicemi v Zimbabwe. Hliněné stavby kryté rákosovými střechami poskytují přístřeší plameňákům, lemurům kata i africkým hospodářským zvířatům. V tropickém pavilonu se přenesete do džungle, kde na vás dýchne atmosféra tropů s tůněmi plnými ryb, želv nebo krokodýlů. A pokud si nepotrpíte na exotiku, určitě byste neměli minout expozici Údolí včel, Lesní stezku, nebo Babiččin dvoreček se zahrádkou plnou květin a bylinek, srdíčky vyřezanými na dřevěných okenicích, ale především s králíkárnou, kurníkem a holubníkem. Pod střechou se suší cibule, česnek a kukuřice. Především pro děti má toto hospodářské zákoutí obrovské kouzlo.

Na návštěvu Jihlavské ZOO se vyplatí vyhradit si celý den, nebudete pak litovat, že musíte nadšené dětí táhnout s brekotem pryč.


EDEN - zábavní centrum v bystřici nad pernštejnem

Eden je právoplatně nazýván rájem zábavy, poznání a inspirace pro celou rodinu. Na návštěvníky čeká komplexní interaktivní park s horáckou vesnicí, opraveným panským dvorem Mitrovských, pivovarem, moštárnou, kovárnou, bylinkovou lékárnou, ekopavilonem, jízdárnou a mnoha dalšími atrakcemi. Mimo běžnou nabídku čekají na návštěvníky i tematické víkendové programy. Eden se určitě během vaší návštěvy na Vysočině vyplatí navštívit.


Centrum EDEN


Modelové království ve Žďáře nad Sázavou

Pokud vaše děti baví vláčky, zkuste navštívit modelové království s vláčky, kde na ploše bezmála 55 metrů čtverečních najdeme v měřítku 1:87 stavby a nádraží, které mají svou skutečnou předlohu. Je to jedno z největších modelových kolejišť v České republice.


VagÓn POlnička - Salón Express

Vagon Polnička

Tento přírodní dětský areál najdete pět kilometrů od Žďáru nad Sázavou, na okraji obce Polnička. Pro děti je zde připraveno velké množství atrakcí, jako jsou vodní čluny, skákací hrad, elektrická autíčka a čtyřkolky, lanovka a vzduchová děla, hopstráda, kolotoče a hlavní lákadlo v podobě dětského vláčku, který jede po 300 m dlouhé úzkokolejné železnici. Vláček projíždí tunýlkem a míjí klece s ptáky, andulkami, morčátky a kamerunskými kozami. Tento areál je oficiálně otevřen pálením čarodějnic a následně v květnu a v červnu vždy o víkendech a svátcích. První neděli v září probíhá polničská pouť a tím i soutěž "Hod polničskou kolejnicí" při níž závodníci hází 8 kg kolejnicí a děti připravenou dřevěnou replikou.


Vírský vodní Mlýnek

Původní dřevěný vodní mlýnek s pohyblivými postavičkami vyřezával vírský občan Vincenc Navrátil postupně nejspíš několik desetiletí, umístil ho na rovečínském potoce, jehož tok umožnil postavičky rozpohybovat. Po dvě desetiletí od 50. let minulého století dělal mlýnek radost kolemjdoucím a zastavovali se u něj především rodiny s dětmi. Po smrti svého tvůrce byl mlýnek darován do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě. Dnes již ale zase najdete ve Víru na konci Hrdé Vsi, vpravo od silnice na Bystřici nad Pernštejnem povedenou repliku Navrátilova mlýnku


Vírský mlýnek


Šikland

Šikland je komplex zábavních areálů. Největším je areál Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem, další pak strašidelný zámek Draxmoor a Fotopark Krokodýl v Dolní Rožínce.  Ve westernovém městečku v Šiklově mlýně se přenesete do konce 19. století, do doby osidlování Amerického západu. Mezi westernovým městečkem a indiánskou osadou najdeme „Srub zlatokopa“. Děti si zkusí rýžování zlata a nahlédnou do indiánova obydlí. Pokud se rádi bojíte, nenechte si ujít strašidelný zámek Draxmoor se strašidelně fantastickou expozicí, 3D kinem, strašidelným výtahem a zámeckým nádvořím s pohádkovými domečky na kuřích nožkách.
Rádi trávíte svůj volný čas s dětmi aktivně? Okolí hotelu je vhodné na pěší turistiku i na cyklovýlety. Přímo v areálu najdete tenisové a volejbalové kurty i hřiště na streetball. Sportovní vybavení si zde můžete vypůjčit, v hotelu jsou k dispozici rakety, míčky a míče na míčové hry, petanque, pramice, kánoe nebo horská kola. Ať už se rozhodnete váš čas s dětmi strávit jakkoli, možnosti Vysočiny vás nezklamou. Uvidíte, že se sem rádi budete vracet.